Sabancı Holding, WBCSD’de uygulamalarını anlatacak

Fiziki ve online etkinliklerle hibrit olarak gerçekleştirilecek 4 günlük tertipte, iklim acil durumu ve sürdürülebilirlik alanındaki yol haritaları ve aktüel gelişmeler masaya yatırılacak.

Dünyanın dört bir yanından, 400’e yakın üst seviye yönetici, akademisyen, kamu temsilcisi ve bölüm profesyonelinin yer alacağı tertipte, sürdürülebilirlik odaklı dönüşüm programlarının ehemmiyeti, örneklerle aktarılacak. 2020 yılından bu yana WBCSD’nin üyesi olan Sabancı Holding, sürdürülebilirlik konusundaki âlâ uygulamalarını ve tahlil tekliflerini de tertip kapsamında ziyaretçilerle paylaşacak.

ZORLUKLARLA ÇABADAKİ YOL HARİTASINI AKTARACAK 

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, aktifliğin ikinci gününde, tüm iştirakçilere açık formda düzenlenecek “2023 Japonya G7 Zirvesi’ne Yanlışsız – CEO’lar İçin Görünüm” başlıklı ana oturumda konuşmacı olarak yer alacak. Cenk Alper, oturumda Sabancı Topluluğu’nun, insan ve toplum odaklı müspet tesirini artırma yolunda hayata geçirdiği öncü proje ve uygulamaların yanı sıra eşitsizliklerle çaba ve toplumsal sıkıntıların tahlili için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verecek. Son periyotta global seviyede yaşanan gelişmelerle birlikte daha eşit bir dünyaya katkıda bulunmak için iş birliğinin kıymetine ve iş dünyasının rolüne değinecek olan Cenk Alper, Sabancı Topluluğu’nun bu kapsamda karşılaştığı zorluklarla çaba konusundaki yol haritasını ve yaklaşımını aktaracak. Cenk Alper, ayrıyeten güç ve iklim teknolojileri, gereç teknolojileri ve dijital teknolojiler başta olmak üzere Sabancı Topluluğu’nun ‘yeni ekonomi’ odağındaki öncü ve örnek uygulamalarını iştirakçilerle paylaşacak.

Sabancı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Hakan Timur ise, toplantıların üçüncü gününde düzenlenecek “Sürdürülebilirlik Çağı: Dönüşüme Liderlik Etmek ve Gelişmek” başlıklı aktifliğe katılacak. Dünyanın net sıfır karbon seyahatinde, kurumların mobilite tahlillerinin ve faaliyetlerinin ele alınacağı aktiflikte, bilhassa elektrifikasyon altyapısı konusunda iş dünyasının daha süratli yol alabilmesi için gerekli tahlil teklifleri tartışılacak. Aktiflikte Sabancı Topluluğu’nun sürdürülebilir iş modelleri konusunda ayrıntılı bilgi verecek olan Hakan Timur, yaşanan global ve bölgesel sıkıntılar ışığında, iklim acil durumuyla ilgili genel değerlendirmelerde bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir