Kürt kızı 80’lerde ailesinin yaşadığı işkenceyi anlattı: Erdoğan geldi bu oyunu bozdu

Bölücü terör örgütü PKK kurulduktan kısa bir müddet sonra ailesinin başına gelen berbat bir olayı anlatan bir toplumsal medya kullanıcısı, 80’lerde asker görünümlü hainlerin Doğu’da yaşayan halka yaptığı zulümleri ailesinin başından geçen bir örnekle anlattı.

Karslı olduğunu belirten Ayşe isimli kullanıcı, o periyot dayısının ve anneannesinin haksız yere müthiş azaplar gördüğünü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Kürtleri devlete düşman etme oyununun bozulduğunu söyledi.

Müslüman Kürtleri İslam’dan koparmak için ABD denetimindeki bölücü terör örgütü PKK’nın kullanıldığını vurgulayan kullanıcının paylaşımları şöyle;

“DAYIMI AHIRA KAPATIP BAŞ AŞAĞI ASMIŞLAR”

“Ben Karslıyım. Dayım asker müsaadesine gelmiş bir kış. PKK her kış köye inip, köylülerin kapısını çalar yiyecek istermiş sıkıysa verme. Dayım da vermiş. Ertesi gün köyü asker basmış. Dayımı ahıra kapatıp, baş aşağı asmışlar, dayımın halbuki PKK ile münasebeti yok.

“TIRNAKLARINI ÇEKMİŞLER”

Kar, kış, kıyamet yıl 80’ler, galiba darbe periyodu. Askerler dayımın ayak tırnaklarını çekmişler. Üzerinde yalnızca iç çamaşırı var. Anneannem, namazında niyazındadır, babası 7 defa hacca yürüyerek gidip gelmiş. Oğlu orda aç, azap görüyor. Bir tencere süt kaynatmış.

OĞLUNA GÖTÜRDÜĞÜ SICAK SÜTÜ ANNENİN BAŞINDAN AŞAĞI DÖKTÜLER

Ahıra gelmiş, evladım oğluma da verin sizde için diye yalvarmış anne yüreğiyle. Asker o sıcak sütü anneannemin başından aşağı dökmüş. Anneannem, meskene geldiğinde perişan. Annem birebir şahit bunlara. Anneannem feryat ederek devlete lanetler okumuş. Namazında beddualar etmiş.

“O GÜNDEN BERİ ESKİ SIHHATİNE KAVUŞAMADI”

Asker bakmış bu bir şey bilmiyor dayımı bırakıp gitmişler. Muhtemelen 80 ihtilaliydi o vakitler. Dayım o günden sonra bir daha eski sıhhatine kavuşamadı, günlerce soğukta bekletildiği için böbrekleri bozuldu. Hayatı boyunca hiç kilo alamadı. Evlendi eşi bile ondan güçlüydü.

“O ASKERLER SANKİ GERÇEK ASKERLER MİYDİ”

Zaten fazla yaşayamadı. 40’a varmadan kalp krizinden öldü. İstanbul’da oturuyorduk. ben çocukken dayım bizde kalırdı. Burada çalışırdı. O dönem @RTErdogan belediye lideriydi. Onu sever onu tutardı dayım. O askerler sanki gerçek asker miydi? Yoksa PKK’lılar mıydı?

“DAĞA ÇIKARMAK İÇİN KÜRTLERİ DEVLETE DÜŞMAN ETME OPERASYONLARI ÇEKİLDİ DOĞU’DA”

Doğu’da bir devir halkı devlete düşman yapmak için ya devletin içindeki hainler ya da PKK’lılar asker kıyafeti giyip köy basar, köylüye azap ederlerdi. Dayım devlete isyan edip dağa çıkabilirdi ancak çıkmadı. Bunları neden anlatıyorum? Bir periyot, dağa adam çıkarmak için Kürtleri devlete düşman etme operasyonları çekildi Doğu’da.

“ERDOĞAN GELDİ OYUNU BOZDU”

@RTErdogan geldi bu oyunu bozdu. Erdoğan’a bu ülkede en çok teşekkür etmesi gerekenler Kürtlerdir.

“AMERİKA’NIN HESAP ETMEDİĞİ BİR ŞEY VARDI, KÜRTLER MÜSLÜMANDI”

Osmanlı son periyodunda Amerika, Kürt Teali Cemiyeti’ni kurmuş tıpkı Ermenistan üzere. Kürtleri de örgütleyip, Kürdistan’ı kuracaktı, lâkin hesap etmediği bir şey vardı. Kürtler Müslümandı. Yani Müslüman Müslümanın kardeşidir. Kürtler Kürdistan yerine Çanakkale’de savaştı. Cezaları da PKK oldu.

PKK’YA VERİLEN MİSYON…

Şu an PKK doğudan İslam’ı çekip, ateizmi getirmeye çalışıyor, neden? Zira “vatan sevgisi imandandır” kuralı kalksın diye. Ateist bir Kürt, Müslüman bir Kürt’ten daha güzeldir onlar için. Bu sebeple Doğu’daki dini faaliyetlere yük verilmesi lazım. Marksist propagandalar yasaklansın.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir