Hamileler okumasın! Karpuzun dilimi 60 TL

Ramazan ayına günler kala zerzevat ve meyve fiyatlarındaki artış vatandaşın alım gücünün düşmesi farklı alternatifleri ortaya çıkarıyor. Mevsimi olmamasına karşın tezgahlarda yerini alan son olarak bütün fiyatı 300 lirayı bulan karpuz, 60 lira karşılığında dilimle satılmaya başlandı.

Denizli’nin Çameli İlçesi’nde Cuma günleri kurulan semt pazarında, yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuz, Mart ayında tezgahlarda yerini almaya başladı. Vatandaşlarında Ramazan ayında tercih etmesi beklenen karpuzun kilogram fiyatı 30 liradan satılıyor.

Denizli20haber.com’un haberine göre alım gücü ve kilogram fiyatının fazla olmasından ötürü pazarcı esnafı karpuzu bölerek, müşterilerine satıyor. Dilim dilim satılan karpuzun bütün fiyatı 300 lirayı buluyor. Ortalama bir diliminin 60 lirayı bulduğunu belirten esnaf, vatandaşın ilgi gösterdiğini söyledi.

Diğer taraftan pazarda 80 liraya kilosu satılan kestanenin alıcısı olmadığı için kurulan sobanın üzerinde pişirilen kestaneleri esnafın kendilerinin yediği belirtildi. Tezgahlarda satılan meyve ve zerzevat fiyatlarının Ramazanın gelmesi ile artmaya başlandığı tabir edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir