Erdoğan doktorlar için kamu spotu yayınlayacak: ‘Sizi ülkenize dönmeye davet ediyorum’

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışına giden tabiplere Türkiye’ye dönmeleri için davet yaptığı bir kamu spotu yayınlanacağını duyurdu.

Twitter hesabından paylaşım yapan İlhan Taşçı, “Dr. istifalarını ‘Giderlerse gitsinler. Biz de yeni yetişen tabiplerle götürürüz’ diye eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum’ davetini içeren kamu spotunu RTÜK televizyonlarda yayınlanmak üzere onayladı. Değdi mi onca kalbi kırmaya!” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart 2022’deki açıklamasında kamu hastanelerinden istifa eden hekimler için şunları söylemişti:

“Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış. Samimi konuşuyorum. Dost acı fakat gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, tabipleri okutan, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, en çok maliyeti yüksek olan da sıhhattir. Artık az para veriyormuş. Sordum, en az alan 8-9 bin en yüksek 25 bin civarında. Buna karşın özel bölüm çok daha büyük verdiği için kaçıyorlarmış. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren hekimlerimizi buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz. Gerekirse yurt dışından dönmek isteyenleri hızla dahil eder ülkemizi istihdam ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir