Emekli zil takıp oynayacak! Bayram ikramiyesi netleşti, Nisan’da hesaplara yatacak

Emekliler yeni yıla artırım haberleri alarak başladı. Ocak ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla emekli maaşlarına yapılan artırım oranı yüzde 30 oldu. Buna ek olarak emeklileri heyecanlandıran diğer gelişmeler de var. Milyonlarca emekli artık bayram ikramiyesi artırımını bekliyor. Nisan ayında idrak edilecek İslam dünyasının beklediği Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı öncesinde bayram ikramiyesine yapılacak olan artırım konuşulmaya başlandı. Pekala, bayram ikramiyesine ne kadar artırım gelecek? Emekli ikramiyeleri ne kadar olacak?

Ramazan Bayramı’na gerçek geri sayımın başlaması ile birlikte emeklilerin gündeminde bayram ikramiyesi ödemeleri var.2023 yılının ocak ayının gelmesi ile birlikte emekliler artırımlı maaşlarını öğrenmişti. Emekliye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla %30 maaş artışı yapıldı. Lakin artık de gözler Bayram ikramiyesine çevrildi. Milyonlarca SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi Ramazan ve Kurban Bayramı ile toplamda ne kadar bayram ikramiyesi alacağını öğrenmek istiyor. Pekala, 2023 Bayram ikramiyesine artırım gelecek mi? emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ARTIRIM GELECEK Mİ?

Emekli ikramiyeleri ne kadar olacak sorusunun karşılığı milyonlarca emekli vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklinin hesabına yatacak olan bayram ikramiyelerinin fiyatı şimdi aşikâr olmadı. Bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl 1100 TL olarak ödenmişti. Aslında emekliler geçtiğimiz yılda ikramiye artışı beklemişti lakin rastgele bir artırım yapılmamıştı.

Bu yıl ise Bayram ikramiyesine değerli bir artış bekleniyor. Başşehir kulislerinde dolaşan argümanlar ise Bayram ikramiyesinin 2500 ila 3000 TL aralığında olacağı istikametinde. Yani bu durumda emekli bayram ikramiyesi yıllık toplamda 5.000 ila 6.000 TL bandında olacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE VAKİT ÖDENECEK?

Peki, emekli bayram ikramiyesi ne vakit hesaplara yatacak? Ramazan Bayramı için artık Geri sayım başladı ve nisan ayında idrak edilecek. Artırımlı emekli Bayram ikramiyesinin ise nisan ayında Bayramdan bir hafta kadar evvel hesaplara yatacağı varsayım ediliyor. Yani SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi bireyler Nisan ayının 3. haftasında ikramiye ödemelerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir