DEVA Partili Karal: “Ramazan ayında Gazze’de çocuklar ölüyor”

ANKARA (İGFA) – Ramazan ayı başlangıcı münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Karal, sevgi, müsamaha ve yardımlaşmanın perçinleştiği, on bir ayın sultanı Ramazan ayına daima birlikte kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Oruç, ibadet ve sabır ayı olan Ramazan’ın, Müslümanlar için kaynaşma, ortak paylaşım, birliktelik ve müsamaha tabir ettiğini kaydeden Karal, “Gelişi ile kıymetlerimizin büyük bir inançla yaşandığı Ramazan ayı; Rabbimizin af, mağfiret, lütuf ve kereminin doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin ağırlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin doruğa ulaştığı aydır. Bu kutlu ayın kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan rahmeti, konutlarımızdan huzur ve saadeti eksik etmemesini diliyorum” diye konuştu.

“YÜZYILIN TRAJEDİSİNİN YAŞANDIĞI GAZZE’DE BEŞERLER AÇLIK VE SUSUZLUKLA GAYRET EDİYOR”

Milletvekili Karal, Gazze’de yaşanan soykırım hasebiyle binlerce Müslüman’ın Ramazan ayına mahzun girdiğini söyledi. Yüzyılın en büyük trajedisinin yaşandığı Gazze’de insanların açlık ve susuzlukla da çaba etmek zorunda kaldığını tabir eden Karal, şu tabirlere yer verdi:

“Kardeşliğimizin pekiştiği, birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvetlendiği bir ay olan Ramazan ayında ne yazık ki Gazze’de tekrar çocuklar ölüyor, beşerler kan ağlıyor. Birçok Müslüman Ramazan’a ulaşmanın sevincinden, heyecanından yoksun bırakılıyor. Diliyoruz ki bu mübarek ay, zulüm altındaki kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olsun. Kalplerimizin huzur bulduğu bir bayrama erişmek duasıyla; milletimizin ve tüm İslam Aleminin başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum. Ramazan ayımız mübarek olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir