Cübbeli Ahmet afetleri bakın neye bağladı: Cübbeli Ahmet’den şaşırtan açıklama! İşte Cübbeli Ahmet’in yaptığı açıklama…

Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle bilinen İsmailağa Cemaati’nin değerli isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir görüntü ile gündem oldu.

Cübbeli Ahmet paylaştığı görüntüde Hz. Muhammed’in ‘‘ben sizin için güvenceyim’’ kelamlarını hatırlatarak Müslümanları iç savaş ve düzensizlikten nasıl koruduğunu anlattı. Daha sonra ise geçtiğimiz Haziran ayında vefat eden İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun varlığını Hz. Muhammed’in varlığına benzetti ve O vefat ettikten sonra yaşanan felaketleri O’nun yokluğuna bağladı. Cübbeli yaptığı konuşmada, ‘’Şimdi efendi hazretleri gitti, sarfiyat gitmez başımıza gelmeyenler kalmadı. Mayıs yağmurlarından beter bela yağıyor başımıza. Gavs diye bir problem var. Gavs Türkiye’deydi. Artık gavs Türkiye’den çıktı. Gavsiyet makamı diğer beldelerden birinde şu anda. Efendi hazretleri hayattayken etrafımız ateş doldu, her yer işgal edildi bize bir şey olmadı. Gavs gitti, medet gitti, Türkiye’nin durumu ortada’’ halinde konuştu.

Bu kelamlar üzerine toplumsal medya kullanıcıları reaksiyon gösterirken, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun hayatta olduğu periyotta yaşanan felaketleri listelediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir