Çin, uydu teknolojisini destekleyen 140 milyon telefona ulaştı

Çin’in Henan eyaletinin merkezi Zhengzhou’da çarşamba günü başlayan BeiDou Navigasyon Uydu Sistemi (BDS) Konferansı’na nazaran, ülkedeki uydu navigasyon ve pozisyonlandırma hizmetleri uygulamaları, 2022’nin birinci yarısında, BDS’yi destekleyen 130 milyonu aşan akıllı telefon sevkiyatıyla istikrarlı bir büyüme kaydetti.

Küresel Uydu Navigasyon Sistemi (GNSS) ve Pozisyon Tabanlı Hizmetler (LBS) Birliği Lideri Yu Xiancheng, Çin BDS Uygulamaları Konferansı’nda yaptığı konuşmada, ülkedeki uydu navigasyon ve pozisyonlandırma hizmet dalındaki işletmelerin toplam gelir ve karının, yılın birinci yarısında artmaya devam ettiğini söyledi.

Toplamda 140 milyona ulaştı

Aynı vakitte Çin GNSS ve LBS’nin klasik 11. konferansı olan toplantıda kelam alan yetkili, üretime dönük temel aygıtlar, orta akım terminalleri ve sistem entegrasyonu ile satışa dönük işletim hizmetlerinin tamamının farklı düzeylerde arttığını belirtti.

Birliğe nazaran, yılın birinci yarısında, BDS’yi destekleyen akıllı telefonların 130 milyondan fazla sevkiyatı da dahil olmak üzere, BDS’nin toplu tüketim uygulama aygıt sayısı yaklaşık 140 milyona ulaştı.

Çin’in BeiDou-3 Navigasyon Uydu Sistemi iki yıldan uzun bir mühlet evvel hizmete girdiğinden beri, ulaştırma, kamu güvenliği, afet yardımı ve tedbire, tarım, ormancılık, hayvancılık ve balıkçılık, kent idaresinin yanı sıra elektrik, su muhafaza ve bağlantı altyapısının inşasında kullanılıyor.

Birliğe nazaran, Çin’in uydu navigasyon ve pozisyonlandırma hizmet sanayisinin toplam çıktı pahası, 2021 yılında 469 milyar yuana (yaklaşık 67 milyar ABD doları) ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir