Bakan Özer: 12. sınıflara devamsızlıktan kalmak yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Sarsıntı sonrası eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özer, 12. sınıfta hiçbir öğrencinin devamsızlıktan kalmayacağını açıkladı.

‘TÜM VİLAYETLERİMİZ ACI ÇEKTİ’

Bakan Özer, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bakanlık her yıl imtihandan sonra bu muştuyu veriyordu. 10 ili etkilemedi, tüm vilayetlerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız. Toplumdaki eşitsizliklerin minimize edildiği yerlerdir okullar. Bakan olarak, göreve başladığımda okulları açtım.1 buçuk yıl kapalı kalmıştı. Dijital platform ne kadar eksiksiz olursa olsun, yüz yüze eğitimin yerine ikame edilemez. Okullar açıldığında hadise sayıların arttığına dair bilimsel makale yok.

16 Haziran’da okulları kapattıktan sonra ilkokulu da kapsama alarak telafi eğitimi yapacağız. Eğitim periyodu başladığında da yeniden 1 aylık telafi eğitimi olacak. Öğrencilerimizin durumunu ölçmek için de imtihan yapacağız. Mesleksel eğitimin bu hale düşmesinin failleri mesleksel eğitimi güçlendirmek için telaffuzlarda bulunuyor. Gayeleri yükseköğretime erişimi engellemekti. 12 yıl bu uygulandı. Tarumar oldu.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir